Reklamlar

FAHRİYE KARA OLAYINDA ÇOK BÜYÜK ŞOK !

Hac vazifesini yerine getirmek için 27 yıl önce başına neler geldi neler. Fahriye Kara hac sırasında çıkan izdihamda öldüğü sanılmış ve daha sonra tecavüzcüsüyle evlendirildiği için ülkesine dönemediği iddia edilmişti. Müge Anlı’nın programında gündeme alındı hatta

Cumhurbaşkanımız bile konuyu yetkililere iletmişti.

Oğlunun yaptıkları gündeme düştü.
Fahriye Kara , 1990 yılında eşi Abdurrahman Kara ile birlikte gittiği Suudi Arabistan’da ortadan kaybolan ve çıkan izdihamda hayatını kaybettiği sanılmıştı ve şimdi yine gündeme geldi.

Oğlunun yaptığı bu eylemin amacının ne olduğunu sizlere açıklamak istiyoruz.

Kara’nın oğlu Annem de namussuzluk yapıyor dedi.

Kara’nın o yıllarda Suudi Arabistan’da bir kişinin tecavüzüne uğradığı ve evlenmek zorunda kaldığı iddia edildi. Hatta Cumhurbaşkanımız, Arabistan ziyaretinde konuyu gündeme getirmiş ve yardım talebini yetkililere iletmişti.

Ama annesinin hala Türkiye’ye getirilmediğini öne süren Fahriye Kara’nın oğlu Mahmut Kara, pikap arabasının Adana adliyesinin önüne çekti.

Buradaki eylemi bugün büyük yankı uyandırdı!

Oğlu Adana Adliyesi önünde ateşe verdi.

Annesinin fotoğrafını boynuna ast. Astıktan sonra, önce kendisini bıçakla kesmekle tehdit etti. Herkes panik içindeydi. Çevrede güvenlik önlemi alan polisi yanına yaklaştırmadı.

Tehditler savurdu Oğul Kara’nın bir dönercinin tezgahında bulunan döner bıçağını alarak kendisini tehdit etmesi herkesi büyük korkuya sevk etti.

Mahmut Kara orada bulunan basın mensuplarına annesinin de namussuzluk yaptığını iddia etti.

Herkes ne olduğunu anlamaya çalıştı. Bu ifadeyi kullanmaktaki amacının ne olduğunu anlamaya çalıştılar.

Sonuçta bahsettiği annesi idi ve,

Polis tarafından ikna edildi veelindeki bıçaklar alınan Mahmut Kara gözaltına alındı.

Fahriye Kara 1990 yılında eşi ile birlikte Hac vazifesini yerine getirmek için kutsal topraklara gitti ve Abdurrahman Kara, 1426 hacı adayının hayatını kaybettiği El Muaysem Tünel İzdihamı sırasında birbirlerini kaybettiler.

Öldü diye düşünüldü ve 12 çocuğu hiç haber alamadı. Uğraşları da sonuçsuz kaldı

Müge Anlı’nın programına bağlanan Hanife Onaran adlı izleyicinin Kara hakkındaki açıklamalar yaptı ve Arabistan’da gördüğünü söyledi.
, Herşey bu süreçten sonra değişmeye başladı.

Ümitler yeşerdi ve olayın izi sürülmeye, kimin nereye kaçırdığı gibi konular gündeme geldi.

Fahriye Kara’nın bulunması için MİT devreye girdi

Medyaya taşınan olay bir anda ülkenin en çok ilgi gösterdiği konulardan biri haline gelirken, Müge Anlı ; “Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan sorumlu olan Başbakan Yardımcımız Numan Kurtulmuş Fahriye Kara’nın kaybını yakından izliyor. Ayrıca olay Milli İstihbarat Teşkilatımıza intikal etti.

Fahriye Kara’nın Interpol tarafından araması çıkarılacak. Biz de kendilerine çok teşekkür ediyoruz” diyerek olayı duyurdu.
Bu süreçten sonra yeni gelişmeler oldu.

Kaçıran kişi bulundu. Ama Arabistan yasasına göre bir takım sıkıntılar gündeme geldi.

Bu sıkıntılardan mıdır bilinmez ama konu bir anda gündemden düştü.

oğlunun bu eylemi yapmaktaki amacının ne olduğu poliste vereceği ifade de daha netlik kazanacak gibi!

Ama artık psikolojisinin bozulduğu, olanlara dayanamadığı öfkesine hakim olmayıp böyle bir eylem yaptığı iddia ediliyor
Fahriye Kara nasıl kayboldu?

1990 yılında bir daha hacca gitmek için hazırlanan Abdurrahman ve Fahri Kara çifti, bu defa kuraya katılmadılar ve özel bir şirket aracılığıyla hac vazifesini yerine getirmeye gittiler.

Ancak gittiği sene hacda büyük bir felaket yaşandı.

El Muaysem Faciası olarak hatırlanan olayda tünel kargaşasında 447 tanesi Türk olmak üzere toplam bin 426 hacı adayı yaşamını yitirdi. Bu olay sırasında Fahriye hanım ve Abdurrahman Kara’da oradaydı ve olayda yaralanmışlardı.

Ağır yaralanan Abdurrahman Kara, eşini arasa da bulamadı. Günlerce eşinin cesedini arasa da bulamadı ve en sonunda umudunu kaybederek Türkiye’ye geri döndü.

Hatta eşinin öldüğünü ilan ederek cenaze namazını kıldırdı.
Reklamlar
12 Mart 2018
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Devamını Oku...